Dlaczego nie każdy osiąga sukces? 🤔😕
Bo nie każdy spełnia WSZYSTKIE 7 warunków osiągnięcia celu 🤷‍♀️
Oto one:
1️⃣ Określ, czego dokładnie chcesz.
Musisz mieć jasno określony cel. Musisz ten cel widzieć dokładnie oczami wyobraźni, wizualizować go ze wszystkimi możliwymi szczegółami. Twoje cele mogą dotyczyć Twoich relacji z rodziną, Twojego zdrowia, Twoich finansów, czy Twojego rozwoju.
2️⃣ Spisz swój cel.
To o czym marzysz, co uważasz za swój cel, napisz na papierze. Długopisem na kartce. Wtedy nabierze mocy 💪 Choć brzmi dziwnie, to serio działa. Cel staje się wtedy ważniejszy niż ten, który masz jedynie w swojej głowie. Dopisz przy swoim celu datę jego realizacji (mój cel będzie osiągnięty za miesiąc, rok, 5 lat – w zależności od celu).
3️⃣ Bądź gotowy na zapłacenie ceny za ten cel.
Brzmi niedorzecznie??? Wcale nie! Każdy cel wymaga poświecenia, czasu, wysiłku, wytrwałości i zaciętości. Samo się nic nie zrobi. Trzeba cisnąć kroczek po kroczku, dzień po dniu do osiągnięcia celu. Ja już miesiąc walczę o powrót do wagi 56 kg z 60 kg. Jem zdrowo, ograniczam kalorie (mniej słodyczy, piwa i pizzy) i ćwiczę regularnie (wstaję godzinę wcześniej, żeby przed pracą zdążyć z treningiem). I osiągnę swój cel! Bo tego chcę! Bo mi na tym zależy, na serio zależy. Dziś rano na wadze 58.0. Jest progres, niewielki, ale jest 😉
Mam oczywiście też większe cele, ale do ich osiągnięcia jeszcze kawałek drogi, więc nie piszę o nich, ale działam.
4️⃣ Przygotuj szczegółowy plan działania.
Napisz na kartce co jest konieczne do zrobienia, jakie kroki trzeba wykonać, żeby osiągnąć TEN cel. Uporządkuj te rzeczy od najważniejszych i najpilniejszych, do tych najmniej ważnych, wtedy będzie Ci łatwiej działać.
5️⃣ Przystąp do realizacji planu!
Niech się nie skończy na marzeniach i pisaniu. Zacznij to wszystko robić! Najlepiej jak najszybciej.
6️⃣ Rób codziennie COŚ.
Coś co przybliża Cię do osiągnięcia Twojego celu. Konsekwencja i regularność to podstawa. Nie przekładaj zadań, nie zwlekaj z pracą i nie szukaj wymówek (brzydka pogoda, jestem jakiś zmęczony, jestem za stary na to, jestem za młody, dziś to nie mój dzień, jak zrobię jutro nic się nie stanie itd. Na pewno to znasz!).
7️⃣ Nigdy się nie poddawaj – nie rezygnuj ze swoich marzeń! Ciśnij!!!!

Ja cisnę i Ty ciśnij. Bez wymówek!
Kasia ❤