Dlaczego warto oznaczać ??
Oznaczanie to świetny pomysł na darmowe zdobywanie zasięgów, zdobywanie popularności, rozpoznawalności, nowych obserwujących, nowych klientów. Jeśli kogoś oznaczysz to otrzyma on powiadomienie, że się o nim w internecie pisze. Często osoba oznaczona udostępnia taki post wśród swoich znajomych (zwłaszcza jeśli w poście są zawarte pochwały lub inne przyjemne rzeczy na jej temat), wówczas widzą ten post zarówno Twoi klienci jak również klienci firmy/osoby oznaczonej. Dlatego warto!

Oznaczanie to także okazja do nawiązania współpracy między firmami. Dzięki oznaczeniom możesz dotrzeć do określonej grupy docelowej – przykładowo, firma zajmująca się sprzedażą rowerów oznacza w swoich postach stronę zrzeszającą społeczność cyklistów z danego miasta.

Jeśli jesteś organizatorem większego wydarzenia i zamieszczasz zdjęcia, na których jest dużo ludzi, poproś, żeby oznaczali siebie i swoich znajomych na tych zdjęciach. Dzięki temu Twój post stanie się „sławny”. A o tą dobrą sławę przecież chodzi.

Jeśli chcesz w poście wspomnieć o konkretnej osobie lub firmie czyli oznaczyć ją wpisz “@”, a następnie, bez spacji, zacznij wpisywać nazwę użytkownika, którego chcesz oznaczyć. Taka jedna MAŁPKA potrafi czynić cuda. Oznaczenie „@” przenosi osobę klikającą bezpośrednio na stronę oznaczoną. Oznaczenie to nie to samo co tagowanie „#”. Nie mylcie tego!

Buziaki, Kasia