Pewność, że wiem do czego dążę, jak chcę być postrzegana, jakie chcę w ludziach wzbudzać emocje i skojarzenia, to są sprawy podstawowe w budowaniu marki osobistej. Trzeba to po prostu wiedzieć. Trzeba to robić. I trzeba to pokazywać ludziom.

Niektórzy myślą, że część z nas po prostu rodzi się z pewnością siebie. Ale to nieprawda. Pewność siebie budują w nas najpierw rodzice, a potem sami musimy o nią zadbać.
Pewność siebie nie jest dana raz na zawsze, trzeba nad nią systematycznie pracować. Jak to robić? 🤔👇
✅ Przede wszystkim przełamuj się, wygoń duszka-leniuszka, rób to co postanowiłeś, rób to co komuś obiecałeś. Mimo tego, że na drodze może pojawiać się milion wymówek i przeciwności losu, TY po prostu zrób to!
📆 💪Zaplanowałeś dziś trening, ale czujesz się jak nigdy dotąd zmęczony, a może podziębiony, dziwnie obolały czemuś? Może to właśnie z niedotlenienia! Rusz się! Postanowiłeś? Ma być zrobione! Poczujesz się cudownie, jeśli się przełamiesz. Potreningowy wybuch endorfin i duma, że pokonałeś słabość, będą Twoją nagrodą i krokiem do budowania niezachwianej pewności siebie.
📆💪 Postanowiłeś codziennie chodzić na 15 minut na spacer, ale dziś taka niefajna pogoda… zaczniesz więc od jutra? NIE! Zacznij właśnie dziś! Postanowiłeś? Zrób to! Ubierz się odpowiednio do pogody i wyjdź zgodnie z planem. Po powrocie będziesz się czuł wspaniale fizycznie i psychicznie. Bo mimo, że duszek – leniuszek mówił „nie”, Ty to zrobiłeś. ZGODNIE Z POSTANOWIENIEM!
Tak samo jest z dietą, z rzucaniem palenia, z wykonaniem poleceń szefa, z realizacją zamówień klienta, z dbaniem o relacje w związku, z pisaniem pracy magisterskiej, z pisaniem postów itd.
✅ Każde przełamanie się, każde uciszenie duszka-leniuszka daje wielkiego kopa Twojej psychice. Rośniesz wtedy we własnych oczach. Zaczynasz czuć, że możesz! Jesteś z siebie dumny! Że potrafisz to zrobić! Potrafisz regularnie robić to, co postanowiłeś. A to wszystko napędza do działania, daje satysfakcję i chęć osiągnięcia czegoś więcej!
Żeby się wspomóc w motywowaniu do działania, warto czytać książki motywacyjne, warto medytować, warto słuchać audycji na YT, warto mieć wokół siebie ludzi, którzy są aktywni i pozytywni. Warto określić i spisać swoje cele. Jeśli masz cel i bardzo Ci na nim zależy to nie ma lepszej motywacji do działania.
To wszystko doprowadzi do zbudowania wspaniałej marki – Twojej marki osobistej. Stabilnej, pewnej siebie, wiarygodnej, wzbudzającej pozytywne skojarzenia.
Buduj więc swoją markę i pokaż się światu!!!
Do dzieła!
Kasia