LICZY SIĘ PIERWSZE WRAŻENIE!

Nie znasz dnia ani godziny, kiedy poznasz swojego kluczowego klienta czy partnera biznesowego dlatego ZAWSZE DBAJ O WYGLĄD.
WYGLĄD TWÓJ
✅ Dbaj o to jak wyglądasz. Jeśli człowiek po raz pierwszy spotyka się z Tobą na co zwraca uwagę? Na to jak wyglądasz 🤷‍♀️ Czy jesteś kobietą lub mężczyzną zadbanym, czy Twój strój kojarzy się z sukcesem, z porządną firmą, z ekskluzywną obsługą, wzbudza zaufanie. Jeśli tak, masz dużo większe szanse na powodzenie.
✅ Twoja postawa też ma znaczenie, bo nawet jeśli ubrania będą eleganckie, włosy ułożone i paznokcie zadbane a będziesz się garbić i kulić jak człowiek z kompleksami, człowiek niepewny siebie to Twoje szanse na zdobycie klienta maleją.
✅ Twoje wypowiedzi. To jak mówisz ma znaczenie. Osoby pewne siebie, godne zaufania, pewne tego co sprzedają, co prezentują mówią pewnie, głośno i wyraźnie. W ich głosie czuć entuzjazm i pasję. Jeśli markotnym głosem będziesz opowiadać o swojej ofercie NIKT tego nie kupi.
WYGLĄD TWOICH PRACOWNIKÓW
Jeśli chcesz, żeby Twoja firma postrzegana była jako marka z klasą, marka ekskluzywna, marka godna zaufania, lubiana przez klientów to MUSISZ zadbać o wygląd Twoich ludzi.
✅ Oni tak jak Ty muszą wyglądać schludnie (najlepiej żeby strój wszystkich pracowników był ujednolicony lub chociażby spójny z marką – strój powinien oddawać charakter firmy. Przemyć logo, daj plakietki z imieniem). To ma znaczenie!
✅ Ich postawa i komunikacja z klientem również jest ważna bo to oni często są osobami pierwszego kontaktu z klientami. Jeśli masz kłopot z przeszkoleniem czy pouczeniem pracowników w tym temacie, chętnie pomogę.
WYGLĄD TWOJEGO BIURA
✅ Jeśli wchodzę do biura, gdzie jest czyściutko, pachnąco (można stworzyć własną zapachową markę na bazie olejków eterycznych – polecam moją stonkę Poczuj to) to ja miło spędzam tam czas i mam dużo większą ochotę nawiązać współpracę z taką firmą.

Często niestety zdarzają się biura, gdzie na biurku leży zawsze pełno papierów, pudełek po śniadaniu, czuć zapachy obiadowe, czystość ścian i foteli ma dużo do życzenia… 🤦‍♀️
WYGLĄD MA ZNACZENIE!!! PIERWSZE WRAŻENIE MA ZNACZENIE.

Gdybyś potrzebował wsparcia w którymś z powyższych tematów zapraszam 🙂 Social media też ogarnę z przyjemnością ❤