PLAN DZIAŁANIA W SOCIAL MEDIACH 👩‍🏫🫵

Jeśli dopiero masz w planie zaangażować się w promocję swojej marki online, to podaję kilka punktów, które są ważne dla osób zainteresowanych Twoją ofertą i dla algorytmów fejsbuka 😉 Oto one:

👉 Zadbaj o zdjęcie profilowe. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność i jesteś osobą reprezentującą firmę, możesz dać swoje zdjęcie. W innym przypadku możesz zamieścić logo firmy.
👉 Zadbaj o zdjęcie w tle. Tutaj zamieść zdjęcie lub kolaż zdjęć (możesz to zrobić sam w Canvie), który podpowie osobie odwiedzającej Twój profil, CZYM TY SIĘ ZAJMUJESZ.
👉 Uzupełnij skrupulatnie zakładkę INFORMACJE. Napisz czym się zajmuje Twoja firma, gdzie działa Twoja firma ( w jakim rejonie, regionie, kraju), jeśli masz biuro podaj dokładny adres, napisz komu przydadzą się Twoje produkty lub komu świadczysz usługi. Podaj koniecznie numer kontaktowy, podaj maila i adres strony www jeśli taką posiadasz.
👉 Jeśli świadczysz usługi, warto wypełnić zakładkę USŁUGI. Mi się to bardzo przydało podczas awarii strony www. Akurat przyszła fala klientów, a moja baza (strona www) odmówiła posłuszeństwa 😱 Wszyscy chcieli poznać ceny akurat w piątek po 20, kiedy informatyk nie pracuje. I z pomocą przyszedł fanpage, gdzie mam wypisane wszystkie usługi z cenami. POLECAM!
👉 Publikuj posty minimum (maksymalne minimum!) 2x w tygodniu. To może być post zdjęciowy, to może być film-wywiad z klientem lub człowiekiem z branży, to może być również modna ostatnio rolka. Do planowania postów możesz korzystać z Creator Studio lub z Meta Bussines Suite (szczególnie przydatne osobie zabieganej, bo możesz w wolniejszym czasie zaplanować kilka postów na przyszłość).
👉 Pokazuj w postach swoją pracę, swoją edukację, swoich klientów – to co robisz na co dzień. Nie szukaj specjalnie tematów, bo tylko się będziesz wkurzać i marnować czas – po prostu pokaż co robisz teraz!

👉 Dbaj o grafikę – o obrazek, który publikujesz, bo to on jako pierwszy przyciąga uwagę. Robiąc zdjęcie do posta przetrzyj kamerkę!

No i tyle niezbędników na dziś. Po przeczytaniu moich porad od razu przystąp do działania! Od samego czytania, edukowania się i z samej wiedzy na temat social mediów klient nie przyjdzie. Wiedzę przekuj w działania i cierpliwie czekaj na efekty. Marki nie buduje się w tydzień, ani miesiąc. Dobrą markę buduje się latami….

Trzymam kciuki! 🫵❤
Gdybyś potrzebował wskazówek dotyczących bezpośrednio Twojej działalności zapraszam na konsultację (200 zł/ godzina). Jeśli potrzebujesz kogoś do prowadzenia fanpage’a zapraszam do współpracy – zajmę się tym! 😉👊
—————
Kasia Figura
📲604-116-932