Nie jestem ekspertem motywacyjnym ale moi Klienci twierdzą, że mam w sobie jakąś taką energię motywującą do działania… więc próbuję zmotywować też Ciebie!
❎
Pozbądź się perfekcjonizmu!
Nie ma ludzi idealnych więc bez sensu stresować się i martwić, że „nie jesteś idealny”, że to co robisz „nie jest jeszcze idealne” i łudzić się, że jak będziesz robić coś perfekcyjnie, to dopiero wtedy pokażesz to ludziom. Nigdy nie będzie perfekcyjnie!
Dochodząc do wyższego poziomu swoich umiejętności stwierdzisz, że można to zrobić o wiele lepiej niż zakładałeś we wstępnej wersji. Tak będzie! A czas leci…
Ludzie DZIŚ (!) NIE WIEDZĄ czym się zajmujesz i w czym im możesz pomóc! A przecież możesz! Masz wiele talentów i produktów do zaoferowania tu i teraz. Minie miesiąc, rok, a ludzie NADAL NIE BĘDĄ WIEDZIEĆ czym się zajmujesz i co masz im do zaoferowania, bo nigdy nie będzie wg Ciebie dość perfekcyjnie.
Pokazuj to, co masz już dziś! Udoskonalaj to i pokazuj udoskonalenie.
❎ Pozbądź się lenia!
Jedni mają kłopot z wiarą w siebie, inni mają kłopot ze wstaniem z kanapy, wyrzeczeniem się telewizora, piwka przed snem i godzinnymi ploteczkami z koleżankami. To Twój czas i Twoje życie, wiadomo. Jeśli kanaping dzień w dzień jest spełnieniem Twoich marzeń i ambicji – to ja nie mam nic do tego…
Jeśli jednak narzekasz, że sąsiad ma kolejne nowe auto, że nigdy nie ma czasu się spotkać z Tobą na browara, że właśnie wyremontował sobie mieszkanie lub pojechał w góry na narty, a TY tak marnie zarabiasz… to WYGOŃ LENIA! WEŹ SIĘ DO ROBOTY! Wykorzystaj czas wolny na dodatkowe zarobkowanie lub coś pożytecznego, np. posprzątaj wokół domu, zadbaj o swoją formę, idź na siłownię, ugotuj zdrowy obiad…
Nie patrz na sąsiada, nie patrz z zazdrością na kolegę z pracy, który po godzinach zapierdziela jako taksówkarz albo rozkręca swoją firmę, tylko SAM SIĘ WEŹ DO ROBOTY! Pozbądź się lenia i weź odpowiedzialność za swoje życie.
❎ Podejmij działania – ryzykuj.
Chcesz zarabiać więcej? Zrób coś, co Ci da pieniądze. Gotuj po godzinach u kogoś w domu, pomóż komuś na budowie, wyprowadzaj komuś psa, zaopiekuj się kimś starszym, lep pierogi i ogłaszaj to wśród znajomych, zaprojektuj komuś ogród, udzielaj korepetycji, zacznij jeździć taksówką, rób to co kochasz… za pieniądze.
Szukaj klientów na to co oferujesz. Załóż fejsbuka, zacznij pisać posty 3 razy w tygodniu (regularnie, konsekwentnie latami!!!) i obserwuj co się dzieje. Warto próbować, warto działać!!!!
Ślę serdeczne uściski ❤️
Kasia