Wyrabiaj w sobie dobre nawyki, bo dobre nawyki mogą być warte miliony!
Wyrobienie nawyku nie należy do najłatwiejszych spraw, ale zdecydowanie warto się o te dobre postarać. Osobiście zawsze wysoko stawiam sobie poprzeczkę i staram się, co chwila, wyrabiać jakiś nowy nawyk, który usprawni i ulepszy moje życie zawodowe i prywatne.
💪🤩 Jednym z moich większych sukcesów w tej materii, było wyrobienie w sobie nawyku „niepalenia”. Po ponad 10 latach nałogu i wielu próbach rzucenia papierosów, odkryłam sekret jak to zrobić bez cierpienia 😉 Za chwilę również Tobie zdradzę tę tajemnicę. Dziś po ponad 3 latach, mogę powiedzieć, że dobry nawyk niepalenia się przyjął!
💪🤩 Drugim nawykiem, który usprawnia mi życie jest organizacja czasu pracy. Każdego wieczora, leżąc już w łóżku, otwieram kalendarz w telefonie i wpisuję w nim po kolei, co mam do zrobienia następnego dnia. Zaznaczam też, co jest naprawdę ważne, a co w razie niespodziewanego napływu spraw „na cito”, mogę przełożyć na kolejny dzień.
💪🤩 Kolejnym nawykiem jest „dbanie o moje nazwisko” – nazywam się Figura więc…hihi. Lubię dobrze wyglądać i fajnie się czuć, nawet w obcisłych sukienkach. Jak tylko stwierdzam, że moja waga wzrosła więcej niż dwa/trzy kilogramy, uruchamiam kalkulator kalorii, który jest moim najfajniejszym pomocnikiem w powrocie do sylwetki, jaką chcę mieć. O mięśnie i kondycję dbam od dwóch lat, trenując pod okiem profesjonalistów. To są moje nawyki. Niektóre z moich nawyków.

Wyrobienie w sobie dobrego nawyku wymaga wielu wyrzeczeń. Żeby wyrobić nawyk trzeba powtarzać konkretną czynność wielokrotnie – dziesiątki, setki, a czasami tysiące razy, aż wejdzie w krew i stanie się nawykiem.

Sekretem, który mi bardzo pomaga w wyrabianiu nawyków jest cel! Stawiam sobie najpierw cel. Piszę co osiągnę dzięki temu nawykowi. Wypisuję sobie korzyści, jakie będę miała, gdy swój cel osiągnę.

Mój cel zazwyczaj jest dla mnie bardzo atrakcyjny, dlatego mimo wielu wyrzeczeń, wyrabianie nawyku nie jest dla mnie katorgą, ani czymś przygnębiającym. To droga do moje szczęścia! 😍💪
Rzucając palenie zyskałam cenny czas (wyjście na każdego papierosa to strata 10 minut, nie licząc ubierania i rozbierania zimą), pieniądze, pewność, że moje ubrania i włosy nie śmierdzą dymem tytoniowym, a przede wszystkim poczucie satysfakcji, że pokonałam swoją słabość.

Planując kolejny dzień i oznaczając sprawy priorytetowe, oszczędzam czas, zapewniam sobie pełne skupienie na tym co i kiedy mam zrobić, oszczędzam sobie tym stresu, gdyby coś pilnego niespodziewanie wpadło do spraw pilnych. Z pełnym przekonaniem zachęcam, zwłaszcza przedsiębiorców do konkretnego, godzinnego rozplanowania dnia.

Prowadzenie zdrowego stylu życia (zrównoważona, wyważona dieta plus regularne treningi) zapewnia mi fajną sylwetkę, dobre samopoczucie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Dzięki temu moja praca przynosi lepsze efekty, mam więcej energii do pracy.

A Ty z jakiego dobrego nawyku jesteś dumny???
Do wyrabiania jakiego nawyku się przymierzasz???
Kasia